Udrażnianie kanalizacji - dlaczego lepiej zlecić to profesjonaliście.

Udrażnianie kanalizacji - dlaczego lepiej zlecić to profesjonaliście.

Data publikacji: 09.06.2020

Nasze usługi
Jesteśmy do dyspozycji 24h na dobę w sytuacjach awaryjnych.

Pracujemy w godzinach 6.00 – 22.00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 8.00 – 16.00 w soboty.

Usługę wykonujemy zwykle w dniu zgłoszenia.

Po wcześniejszym uzgodnieniu przewidujemy możliwość wykonania usługi w niedziele i dni wolne od pracy.

Na terenie całej Warszawy oraz w promieniu do 50 km
  • Warszawa
  • Wawer
  • Rembertów
  • Wesoła
  • Otwock
  • Józefów
  • Karczew
  • Wiązowna
  • Sulejówek
  • Ząbki
  • Mińsk Mazowiecki

Zatkane rury bardzo komplikują funkcjonowanie użytkownikom danej sieci kanalizacyjnej. Do rur kanalizacyjnych mogą dostać się różne rzeczy (oprócz tych, które powinny). To powoduje, że rura staje się niedrożna i kanalizacja nie funkcjonuje. W przypadku domowej kanalizacji, aby jak najszybciej pozbyć się awarii, możemy sami zastosować kilka sposobów na jej udrożnienie lub wezwać hydraulika. Jednak jeśli rury zatkane będą w kanalizacji zewnętrznej lub w zakładzie przemysłowym, najlepiej skorzystać z profesjonalnych usług firm, które się w tym specjalizują. Będziemy mieli gwarancję, że usługa zostanie wykonana szybko i prawidłowo.

Jak udrożnić rury?

Na udrożnienie zatkanych rur istnieje kilka sposobów. Mogą to być metody mechaniczne lub chemiczne. Sposób udrażniania należy dobrać do specyfiki awarii. Inne metody stosuje się podczas udrażniania rur zewnętrznych, inne do wewnętrznych. Czasami trudno samodzielnie oszacować, w którym miejscu rura jest niedrożna. Jeśli problem dotyczy rur od zlewu czy wanny, możemy na początek samodzielnie spróbować je udrożnić.

Najprostszym przyrządem, jest gumowy przepychacz do WC. Może nam pomóc, gdy rura jest niedrożna z powodu nagromadzenia np. zbyt dużej ilości papieru toaletowego.

Sprężyna hydrauliczna jak jej używać?

Kolejną domową metodą, jest wykorzystanie sprężyny hydraulicznej (spirali kanalizacyjnej). Jest to również bardzo prosta metoda mechaniczna. Spirala kanalizacyjna zbudowana jest ze specjalnie skręconej sprężyny, która zakończona jest korbką. Udrażnianie rur za jej pomocą polega na wsunięciu sprężyny do zatkanej rury i kręceniu korbką. To spowoduje, że sprężyna będzie wsuwać się jeszcze głębiej i przepchnie dalej (do rury o większym świetle) lub pozwoli wyciągnąć na zewnątrz, to co było przyczyną zatkania.

Jak udrożnić rury octem?

Udrażnianie rur za pomocą octu, to bardzo popularna, niedroga i przyjazna środowisku metoda. Jednak zadziała tylko w przypadku zatkania rury resztkami organicznymi (np. resztki jedzenia, włosy). Wykorzystanie octu i sody, to bardzo popularna metoda udrażniania rur w gospodarstwie domowym. Należy do odpływu wsypać pół szklanki sody oczyszczonej. Następnie wlać pół szklanki octu. Zakryć odpływ szmatka i pozostawić na minimum pół godziny (im dłużej, tym lepszy efekt). Dodanie octu do sody wywołuje reakcję chemiczną, która powoduje, że zalegające np. włosy czy resztki jedzenia rozpuszczają się. Po upływie określonego czasu do odpływu należy wlać około litra bardzo gorącej wody. Należy wlać ją do odpływu szybkim ruchem. Gorąca woda, ocet i soda spowodują kolejną reakcję chemiczną, która ostatecznie przyczyni się do udrożnienia rury.

Jak skutecznie udrożnić rury kanalizacyjne?

Aby skutecznie udrożnić rury należy dobrać odpowiednią metodę. W przypadku zatkania rur w gospodarstwie domowym, skuteczne mogą się okazać domowe metody (np. wykorzystanie sody i octu czy sprężyny hydraulicznej). Jednak jeśli nie jesteśmy do końca pewni co spowodowało niedrożność, najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie profesjonalnej firmy która udrażnia kanalizację profesjonalnym sprzętem.

Gdy zatkane są rury w kanalizacji np. w zakładzie przemysłowym, jedynym, słusznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie profesjonalnych metod i sprzętu. Firmy, które oferują profesjonalne usługi udrażniania rur, są wyposażone w samochody, które korzystają ze sprawdzonych technologii np. WUKO czyli ciśnieniowego udrażniania rur. Dzięki temu awaria może zostać usunięta szybko i sprawnie, bez obaw o uszkodzenie kanalizacji.

Ile kosztuje przepychanie rur kanalizacji?

Koszt udrożnienia kanalizacji zależy przede wszystkim od umiejscowienia blokady i od metody, która zostanie wykorzystana podczas usługi. Wizyta hydraulika może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od lokalizacji i czasu jaki zostanie poświęcony na udrożnienie rury.

Jeżeli do udrażniania rur kanalizacji wezwiemy profesjonalną firmę, koszt usługi to minimum 500 zł, w zależności od rodzaju niedrożności i metod jakie wykorzysta firma, aby usunąć awarię.

Udrożnianie rur kanalizacyjnych może być nie lada problemem. Jeśli domowe metody nie skutkują, należy zwrócić się o pomoc do specjalistów, np. hydraulika, który dzięki swojemu doświadczeniu zna szereg sposobów na udrażnianie rur. Czasami jednak rura jest zatkana bardzo głęboko w sieci kanalizacyjnej lub zalega w niej np. ściereczka kuchenna lub inna rzecz. Wtedy konieczne jest wezwanie profesjonalnej firmy. Jej specjaliści sprawnie zlokalizują miejsce niedrożności i dobiorą odpowiednia metodę. Poza tym usługa zostanie wykonana szybko, najczęściej jeszcze tego samego dnia.

Czy artykuł był przydatny:
4.5/5